www.levne-ubytovani-vysocina.eu

levá strana

Tipy na výlet

Pelhřimov - město rekordů (19 km):
Muzeum rekordů a kuriozit, Dům dobrých dnů - expozice „Stavby ze sirek“, Muzeum strašidel, Síň Lipských, Muzeum Vysočiny, Vyhlídková věž sv. Bartoloměje, Galerie M, kostel Sv. Víta

Telč (25 km ):
zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.V historickém jádru města nalezneme Státní zámek v renesančním stylu s rozlehlým parkem a zahradou s arkádovou kolonádou, Galerii Jana Zrzavého, Muzeum Vysočiny, Farní kostel sv. Jakuba i kostel sv. Ducha s románskou věží. Typické trojúhelníkové náměstí je lemované měšťanskými domy s renesančními štíty a podloubími.

Jihlava (28 km):
Zologická zahrada (více než 100 druhů exotických zvířat) s unikátním komplexem afrických chýší a dětským koutkem s množstvím atrakcí, aquapark Vodní ráj, katakomby, Muzeum Vysočiny, vyhlídková věž kostela sv. Jakuba, židovský hřbitov, množství kostelů i galerií.

Křemešník (15 km):
poutní místo - nejvyšší vrchol pelhřimovského okresu. Je zde kaplička s periodickým pramenem, kde se zjara a na podzim objevuje lehce radioaktivní pramen s lečivým účinkem. Na vrchol vede křížová cesta, na jejímž konci je barokní kostel Nejsvětější Trojice. Z rozhledny Pípalka budete mít nádherný výhled do okolí, v případě příznivého počasí lze dohlédnout až ke Krkonošům.

Roštejn (15 km):
Gotický hrad, jehož dominantou je vysoká sedmiboká věž, se nachází na skalnatém vrchu uprostřed jihlavských lesů. V 16. století byl renesančně upravený na lovecké sídlo. V interiérech můžeme vidět unikátní nástěnné malby, dobový nábytek, expozice porcelánu, cínu, řezbářství, kamenictví a lovectví.

Kamenice nad Lipou (20 km):
původně gotický hrad ze 13. století byl postupně přeměněn na renesanční zámek. Je zde možné navštívit expozici hraček z konce 19. a z 20. století,  kované železné práce i expozici o dějinách města „Muzeum pro všechny smysly“. V jižním křídle zámku sídlí Městské muzeum. V zámeckém anglickém parku roste památná lípa, jejíž stáří se odhaduje na 700 let.

Žirovnice (14 km):
na zámku s unikátní freskovou výzdobou z 15. století můžeme shlédnout historické nábytkové interiéry, zámeckou věž s hladomornou i expozici výroby perleťových knoflíků. V zámeckém sklepení je k vidění výstava historických šicích strojů. Jedno křídlo zámku je věnováno současnému modernímu umění.

Jindřichův Hradec (33 km):
státní hrad a zámek nabízí dvě prohlídkové trasy a prohlídku Černé věže. Ve městě můžete navštívit také muzeum Jindřichohradecka i Národní muzeum fotografie. K vidění je zde i   největší mechanický betlém na světě. Každoročně zde můžete navštívit např. festival Folková Růže.

Červená Lhota (37 km):
renesanční vodní zámek patří mezi nejromantičtější památky v Jižních Čechách.. Návštěvníci si mohou prohlédnout 14 pokojů z doby knížete J. A. Schönburg - Hartensteina, hostinské pokoje a také reprezentační pracovnu. V přilehlém parku najdete, kromě různých druhů dřevin, kostelík Nejsvětější Trojice, přestavěný na rodinnou hrobku. Probíhají zde prázdninové víkendové pohádky.

Třebíč (55 km):
město na jihozápadní Moravě je plné církevních památek mimořádného významu. Za návštěvu stojí židovská čtvrť (najdete tu např. budovu radnice, školy, rabinátu a chudobince), židovský hřbitov i románsko-gotická bazilika sv. Prokopa, - památky, které byly zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Třebíčský židovský hřbitov se zhruba 3000 kamennými náhrobky dnes patří k nejzachovalejším a nejlépe udržovaným židovským hřbitovům u nás.

Fotografie

konec menu
Kontakt pro Vaše dotazy a objednávky: +420 606 224 171
Copyright © Levné ubytování Vysočina | Created by AVT design